Proč investovat na Žlutém melounu?


Investováním do půjček na Žlutém melounu půjčujete přímo lidem, avšak bez zbytečných mezičlánků, a tak se dostanete k výnosům, které dosud byly dostupné jen bankám a velkým finančním institucím.


Aktuální výnosy


Zabezpečené portfolio

Aktuální výnos

7,81 %

p.a.
Konzervativní portfolio

Aktuální výnos

7,85 %

p.a.
Vyvážené portfolio

Aktuální výnos

8,45 %

p.a.
Dynamické portfolio

Aktuální výnos

7,46 %

p.a.

Údaje o aktuálních výnosech a efektivní úrokové sazbě vycházejí z údajů aktuálního portfolia půjček na Žlutém melounu, splňujícího dané kritéria za období posledních dvou let. Uvedené aktuální výnosy nejsou garancí budoucích výnosů. Přesné budoucí rozložení Vašeho portfolia se může mírně lišit od zvolených parametrů vzhledem k množství investičních kritérií, dostupnosti požadovaných typů půjček a jejich kombinaci.


Při kolektivních půjčkách je Vaše investice rozložena mezi množství půjček, čímž je zabezpčena dostatečná diverzifikace a nízká míra rizika. Půjčujete, jen ověřeným žadatelům, kteří musí splňovat přísná hodnotící kritéria. Naši uvěroví analytici důsledně prověřují každého žadatele o půjčku podobně, jako by jej prověrovala banka.

Více o našich výsledcích se dozvíte v části Statistiky.Proč se investování na Žlutém melounu skutečně vyplatí?

Žlutý meloun úspěšně funguje od roku 2012, máme léty prověřený byznys model a portfolio, které umožňují vysoké zhodnocení peněz pro naše klienty
Získáváte vyšší a stabilní výnosy, které dosud byly dostupné jen bankám a velkým finančním institucím
Na výběr máte vícenásobně zajištěné investice i ty, které s určitou mírou rizika mohou dosáhnout vyšší výnos
Investování je jednoduché - můžete si zvolit jedno z investičních portfolií a o Vaši investici se bude starat autoinvest, nebo si můžete sami určit do kterých půjček a za jakých podmínek chcete investovat
Nejen že získáte vyšší výnosy než jinde, ale Vaše peníze pomáhají skutečným lidem

Co další Žlutý meloun nabízí?

Sami si volíte požadovanou výnosnost investice i hladinu rizika, u nás víte, komu své peníze půjčujete a za jakých podmínek
Přímé smluvní vztahy mezi investory a dlužníky
Transparentní statistiky o stavu a vývoji investičního portfolia - individuálního i celého na Žlutém melounu
Přístup k detailům každé investice/půjčky s detailem splácení, detailem a historií všech transakcí nad účtem, možnost vlastních exportů za účelem analýz
Výnosy inkasujete každý měsíc a máte neomezený přístup ke svým volným zdrojům
Celý úrokový výnos zůstává Vám, my si účtujeme jen nízké poplatky
Možnost postupování pohledávek mezi investory (Sekundární trh)Jak investovat na Žlutém melounu

  Vytvorte si účet

Po přihlášení se lépe seznámíte se systémem Žlutého melounu a rozhodněte se, kolik budete investovat. Investovat můžete částky již od 25 €.

Registrace Vás k ničemu nezavazuje, je zdarma a smlouvu můžete kdykoliv vypovědět.

  Zvolte si svou investiční strategii

Naše investiční portfolia jsou vytvořena tak, aby odpovídala kritériím široké škály klientů. Na výběr máte vícenásobně zajištěné investice, jakož i ty, které mohou dosáhnout vyššího výnosu.

Rozhodněte se, jestli pro Vaše investice využijete jedno z našich automatických investičních portfolií nebo budete individuálně vybírat investiční příležitosti. Oba přístupy můžete samozřejmě kombinovat.

  Začněte investovat

Pokud si zvolíte automatické investování do portfolií, stačí si nadotovať Váš účet o investiční částku a systém bude na základě zadaných pravidel automaticky provádět investiční nabídky o čemž budete informováni na Vašem online účtu nebo emailem.

V případě individuálního investování si najděte aukci půjčky, která nejlépe splňuje Vaše investiční kritéria. Uvidíte informace o lidech, kteří si chtějí půjčit, o jejich finančním zázemí, výsledku skóringu a na jaký účel si půjčují. V případě zájmu se jich můžete i zeptat na jakoukoliv otázku související s půjčkou. Zvolte si sumu, úrokovou sazbu a umístěte investiční nabídku půjčky.

  Inkasujte splátky

Vaše investice nemusíte aktivně spravovat, my to zařídíme za Vás. Na Vašem online účtu můžete sledovat, jak se Vaše investice vyvíjí a jak Vám každý měsíc přibývají jednotlivé splátky i s úroky. Získané peníze si můžete kdykoliv převést na Váš bankovní účet nebo je jednoduše reinvestovat do dalších půjček a nechat je dále vydělávat.

Pokud potřebujete vyplatit Vaše investice dříve, než je jejich splatnost, můžete je prodat na našem Sekundárním trhu jiným investorům nebo nás požádat o zajištění jejich odkupu v rámci programu zvýšené likvidity.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace Žlutého melounu Vám zjednoduší a zrychlí přístup na Váš účet, i když nejste u svého počítače. V případě zájmu Vás aplikace bude upozorňovat na důležité události a s její pomocí také můžete potvrzovat webové aktivity namísto Validačních kódů.
Nyní na Google Play Teraz na Apple store

Další informace:
Aktuální Investiční příležitosti naleznete zde.
Více o Bezpečnosti investice se dozvíte zde.
Více o Správě investice se dozvíte zde.
Více o Autoinvestu se dozvíte zde.
Více o Určování úrokových sazeb se dozvíte zde.

Investiční produkty

Na Žlutém melounu můžete investovat do více druhů půjček, s odlyšným účelěm, formou zabězpečení, výší zhodnocení a mírou rizika. Mimo příme investice do konkrétních půjček sme pro Vás připravili také jednoduchý investiční nástroj, v kterém si vyberete z více investičních strategí, případně si nastavíte Vaši vlastní, a Vaše investice se budou realizovat plně automaticky.

Standardní půjčky

Přímá investice do nových bonitních půjček podle Vašeho výběru.

Investiční nabídky se realizují v aukcích půjček a pouze Vy určujete, kterému žadateli půjčíte a za jakých podmínek. Všichni žadatelé jsou důkladně prověřováni a jejich schopnost splácet závazky je detailne posouzena. Při každé žádosti Vám poskytneme dostatek informací potřebných pro Vaše rozhodnutí.

Více o jednotlivých účelech se dozvíte zde.

Půjčky s extra garancí

Investování s garancí pro investory za bezkonkurenčních podmínek.

Investujte s nadstandardním výnosem, s extra garancí a s měsíčním inkasem úroků. Přinášíme vám jedinečnou možnost výnosně a bezpečně investovat do půjček, kterými lidé financují své nové bydlení. Investice je ručena extra garancí od renomovaného developera nebo zástavní smlouvou k financované nemovitosti.

Více se o garantovaných investicích dozvíte zde.

Sekundární trh

Investice do existujících půjček.

Na Sekundárním trhu můžete koupit již existující půjčky poskytnuté na Žlutém melounu. Znáte detailne historii jejich splácení, již dosáhnutý i budoucí výnos. Můžete také diskutovat se současným investorem a dohodnout si férovou cenu. Když chcete předčasne ukončit Vaše existující investice, můžete ich kdykoli prodat na Sekundárním trhu.

Investiční spoření (Autoinvest)

Spoření pomocí pravidelného automatického investování přesně podle Vámi zvolené strategie.

Zvolte si přesnou investiční strategii, nastavte si detailní kritéria nebo si vyberte doporučenou strategii investování do půjček podle Vašeho zájmu. Náš systém optimalizace výnosů zabezpečí, aby Váš výnos byl co nejvyšší. Nemusíte se tak přímo zúčastňovat jednotlivých aukcí půjček, můžete šetřit čas a pouze kontrolovat výnosnost Vašeho portfolia.

Typy půjček na Žlutém Melounu

Bezúčelová půjčka

Standardní bezúčelová půjčka maximálně do sumy 15 000 EUR.

Žadatel za půjčku ručí celým svým majetkem. V případě rizikovějších žadatelů využívame také Dohodu o srážkách ze mzdy jako prostředek zabězpečení.

Bezúčelová půjčka se spoludlužníkem

Jde o stejný typ půjčky jako je Bezúčelová půjčka, je však doplněna o spoludlužníka.

V případě, že by žadatel svou půjčku řádně nesplácel, je spoludlužník zavázán půjčku splácet stejným spůsobem jako dlužník.

CashFree Bydlení

Půjčka na financování nového bydlení.

Tato půjčka je poskytnuta ve spolupráci s renomovaným developerem a slouží na úhradu části kupní ceny nemovitosti kupované žadatelem. Developer poskytuje smluvní garanci do výše jistiny úvěru a v případě problémů žadatele se splátkami Vám bude Vaše investice vyplacená.

Více se dozvíte na stránce Investice CashFree Bydlení.

CashFree Hypo

Půjčka na financování bytu zajištěna nemovitostí.

Půjčka CashFree Hypo slouží na dofinancování hypotečních úvěrů pro lidi, kteří si kupují novou nebo starší nemovitost. Podmínkou získání půjčky je schválení hypotečního úvěru financující bankou. Jako zajištění úvěru slouží záložní smlouva na kupovanou nemovitost, přičemž zástavní právo v případě prodeje nemovitosti bude druhé v pořadí (hned za hypoteční bankou).

Více se dozvíte na stránce Investícia CashFree Hypo.

CashFree Realitní

Překleňovací realitní půjčka zajištěna na listu vlastnictví v první řadě.

Půjčka CashFree Realitní slouží k financování bydlení. Půjčka může nahradit bankovní hypotéku nebo ve formě překleňovacího úvěru pomůže klientovi získat peníze na dobu, než si vypořádá své nové bydlení. Kromě bezpečí, investice nabízí i atraktivní zhodnocení peněz a možnost získání investičního bonusu.

Více se dozvíte na stránce CashFree Realitní půjčka.

Partnerská půjčka

Investování s garancí a stabilním výnosem pro všechny investory.

Tento produkt je vytvořen ve spolupráci s renomovanými poskytovateli půjček, kteří zajišťují garance investici a úroků. Prostřednictvím něj má každý možnost jednoduše investovat do půjček významných světových poskytovatelů, dosahovat nadstandardní výnos a to navíc s garancí investovaných peněz.

Více se dozvíte na stránce Partnerské půjčky.

POPLATKY

Jediný průbežný poplatek, který budete platit za naše služby je poplatek za správu investice. Poplatek představuje 1 % z měsíčních splátek, které inkasujete od dlužníků. Výjimku tvoří investice do CashFree půjček, kde je poplatek jen 0,33 %.

Kompenzace za opožděnou splátku

Pokud Vám dlužník nesplatí svojí měsíční splátku včas, máte nárok na kompenzaci. Žlutý meloun bude od dlužníka v závislosti na výši splátky požadovat sankční poplatek ve výši 5 - 50 EUR, a to za každý měsíc prodlení. Tento poplatek je účtován sedmý den prodlení, a po jeho inkasovaní Vám zašleme 65 %. Zbývající část poplatku slouží Žlutému melounu na pokrytí nákladů spojených s vymáháním splátky. .

Záleží nám na návratnosti Vaší investice

Měsíční poplatek za správu investice inkasujeme jen ze skutečně zaplacených splátek. Pokud by Vám dlužník splátku nezaplatil, z této částky Vám žádný poplatek inkasovaný nebude.

Více v části Platný sazebník poplatků.

Nejčastěji kladené dotazy

Chcete se dozvědět o investování na Žlutém melounu ještě víc? Přečtěte si odpovědi na nejčastěji kladené dotazy na stránce Nejčastější dotazy investorů.