Média

Jak vydělávat bez námahy? 9 tipů, jak si vytvořit pasivní příjem!

Vytvoření pasivního příjmu je snem mnoha lidí. Vždyť komu by se nelíbila představa vydělávání peněz bez námahy a každodenní práce? Existuje několik způsobů, jak na to. Článek si můžete přečíst zde.
( www.openiazoch.sk, duben 2024)

Developeři vidí v krizi příležitost

Developeři vidí v krizi příležitost. Kreativními strategiemi se snaží popadnout si na trhu vyšší podíl. Včetně využívání kolektivních půjček na Žlutém melounu. Článek si můžete přečíst zde.
( www.asb.sk, listopad 2023)

Klid města, klid od úroků

Prémiový projekt Akáty od společnosti CRESCO REAL ESTATE v bratislavské Dúbravce přináší výhodnou možnost financování prostřednictvím moderní a výhodné formy peer-to-peer půjček. Více se dozvíte zde.

( www.sme.sk, březen 2023)

Rozhovor se zakladatelem a CEO Žlutého melounu

Portál P2P Market Data udělal rozhovor s naším CEO. Přečíst si jej můžete zde.

(p2pmarketdata.com, prosinec 2022)

Žlutý meloun a Salt Edge uzavřeli partnerství pro otevřené bankovnictví

Žlutý meloun, slovenská P2P půjčovací platforma, spojila své síly se společností Salt Edge, lídrem ve vývoji otevřených bankovních řešení, za účelem implementace přístupu integrovaného do PSD2 k bankovním datům klientů a zefektivnění procesu žádosti o půjčku. Článok si můžete přečíst zde.

(www.ffnews.com, srpen 2021)

Zájem o P2P půjčky v krizi vzrostl

Internetový portál investujeme.sk se věnoval vlivu pandemie COVID-19 na kolektivní půjčování. Článek si můžete přečíst zde.

( www.investujeme.sk, květen 2020)

P2P půjčky spojují investory a dlužníky a obcházejí přitom banky

Peer-to-Peer (P2P) půjčky dosáhly loni v Británii hodnotu 9,5 mld. liber (10,4 mld. eur). Dokazuje to rychle rostoucí trend tohoto odvětví. Británie je mnohem dál než Slovensko, ale i zde si získávají P2P půjčky popularitu. Analýzu odvětví kolektivních půjček napsal finanční portál investujeme.sk. Článek si můžete přečíst zde.

( www.investujeme.sk, srpen 2019)

Nepochodili jste u známých ani v bance? Zkuste kolektivní půjčku.

Zajímavý článek o kolektivních půjčkách napsal finanční portál finance.sk. Článek si můžete přečíst zde.

(finance.sk, červenec 2019)

Face Off: Slovak and Czech Fintech Landscape Comparison

Booster Labs připravili velmi zajímavý přehled fintech společností a prostředí v Čechách a na Slovensku. Článek si můžete přečíst zde.

(theboosterlabs.com, máj 2019)

Porovnání portálů poskytujících kolektivní půjčky

Portál podnikajte.sk se blíže podíval na portály kolektivního půjčování na Slovensku. Článek si můžete přečíst zde.

(podnikajte.sk, duben 2019)

ZLTY MELON Opiniones 2019 Review – Crowdlending Eslovaquia para Diversificar

O Žlutém melounu už ví i ve Španělsku. Pokud umíte španělsky, přečtěte si recenzi Žlutého melounu, kterou napsal jeden z našich zahraničních klientů. Recenzi si můžete přečíst zde.

(todocrowdlending.com, březen 2019)

Finportal je ve výborné kondici, dosáhl historicky největší obrat

Společnost Finportal, největší brokerpool na Slovensku, letos očekává 20% nárůst produkce. Těší nás, že k tomu může přispět i spolupráce se Žlutým melounem. Rozhovor s generálním ředitelem Finportalu si můžete přečíst zde.

(www.etrend.sk, březen 2019)

Revoluce ve světě investic a půjček

Časopis Finpro, který se věnuje financím, přinesl článek o tom, jakou revoluci přinesly kolektivní půjčky do světa investic a půjček. Časopis si můžete přečíst i zde.

( www.fin-pro.sk, Prosinec 2018)

Jak vydělat přes kolektivní investování na internetu?

Pro jednoho investování, pro druhého půjčka. Na internetu se dá půjčit a investovat i bez banky. Článek si přečíst zde.

( www.touchit.sk, Srpen 2018)

Moje zkušenost s investováním na slovenském Žlutém melounu

Také v Německu investují přes Žlutý meloun. Přečtěte si zkušenosti s investováním na Žlutém melounu, který publikoval finanční portál p2p-anlage.de. Recenzi si můžete přečíst zde.

( www.p2p-anlage.de, Duben 2018)

Trh alternativního půjčování v roce 2016 vzrostl. Největší podíl má kolektivní půjčování

Podle nejnovější studie Cambridge Centre vzrostl v roce 2016 trh alternativního financování v Evropě o 41 %. Známé analytické centrum vydalo svou třetí tradiční studii trhu alternativního financování v Evropě. Studii, na níž se podílel i Žlutý meloun, si můžete přečíst zde.

( www.jbs.cam.ac.uk, únor 2018)

Interview s Josem Hensonem ze Žlutého melounu - P2P platformy, jejíž akcionáři jste i vy (i když o tom asi nevíte)

Žlutý meloun - fintech platforma, jejíž akcionáři jste i vy (i když o tom asi nevíte). Celý článek si můžete přečíst zde.

(www.explorep2p.com, leden 2018)

Žlutý meloun - půjčky s lákavými úroky pro každého

Sdílená ekonomika vedle ubytování a přepravě nemohla opomenout ani finanční trh. Na internetu se rozšířil fenomén kolektivního půjčování (peer-to-peer lending). Celý článek si můžete přečíst zde.

(www.finance.sk, listopad 2017)

Recenze Žlutého melounu

Žlutý meloun je unikátní velkým počtem různých úvěrových produktů, aukcí a sekundárním trhem. I přes minimální reklamě se stala průkopníkem v oblasti kolektivního půjčování s velkým počtem věrných klientů. Přečtěte si recenzi Žlutého melounu provedenou anglickým portálem MoneyBrewer zde.

(www.moneybrewer.com, listopad 2017)

Posledním trendem současnosti jsou půjčky lidé lidem

V posledních letech se na trhu s půjčkami začaly prosazovat půjčky od lidí lidem. Jedná se o specifickou službu, kterou mohou využívat nejen zájemci o půjčky. Tato služba je totiž zajímavá i pro druhou skupinu lidí, kterými jsou investoři. Celý článek portálu iZprávy si můžete přečíst zde.

(www.izpravydnes.cz, listopad 2017)

Sdílená ekonomika přináší neomezené možnosti

Nová ekonomika založená na sdílení je systém, který vzešel z lidu a primárně mu i slouží. V jisté formě fungovala vždy, ale internet jí dal křídla. Článek si můžete přečte zde.

(www.finance.sk, říjen 2017)

What Can UK P2P Learn From Žltý Melón?

The Fintech Times, anglický portál věnovaný dění ve fintech světě, publikoval rozhovor s naším kolegou Josom Henson o Žlutém melounu ale i vlivu brexitu na P2P portály. Rozhovor si můžete přečíst zde.

(www.thefintechtimes.com, september 2017)

Vlog série Žlutého melounu a jeho "Brexit uprchlíka"

Žlutý meloun vytvořil novou sérii video blogů s cílem představovat nejnovější vývoj v kolektivních půjčkách a FinTech společnostech mimo Velké Británie s cílem poukázat zejména na inovativní věci, které se dějí na Slovensku jako i v celé EU. Celý článek naleznete zde: Disrupts.

( www.disrupts.com, srpen 2017)

P2P portál Žlutý Meloun uvedl na trh zajištěné půjčky

Žlutý meloun, portál kolektivního půjčování se sídlem v Bratislavě, spustil zabezpečený úvěrový produkt na dofinancování hypotečních úvěrů a pomohl tak kupujícím koupit si nové bydlení. Investoři mohou nyní investovat do úvěrů pro lidi s dodatečnou bezpečností. Náš nový produkt získal širší mediální pokrytí: Crowdfundinsider, The Fintech Times, World Fintech, APG Editorial, LendIt, Webnoviny).

( www.crowdfundinsider.com, srpen 2017)

A Gentleman’s Guide to P2P Lending: Exploring the EU and Slovakia

The Fintech Times, anglický portál věnovaný dění ve fintech světě, publikoval článek o Žlutém melounu a našem novém video blogu, který připravuje kolega Jos Henson. Článek si můžete přečíst zde.

(www.thefintechtimes.com, červen 2017)

Crowdfunding

Prestižní časopis BIATEC, který vydává Národní banka Slovenska, se komplexně věnoval tématu crowdfunding včetně kolektivního půjčování, které je jeho hlavní součástí. V článku se zmiňuje i lídr na poli kolektivních půjček na Slovensku - portál Žlutý meloun. Článek si můžete přečíst zde.
( www.nbs.sk, květen 2015)

Kedy sa niektorá zo starých firiem zmení na Uber

Žlutý meloun umožňuje lidem poskytovat půjčky, čili bez účasti banky úročit přebytečný kapitál - a přirozeně peníze si od věřitelů i vypůjčit. Proč a jak vlastně start-upy, které jsou digitálními platformami, dokáží někdy rozvrátit celé odvětví a ohrozit tradiční firmy? Více si můžete přečíst zde.

(www.etrend.sk, duben 2016)

Banky skupují startupy, chtějí mít jejich inovace

Mobilní banky, peer-to-peer půjčky, online pojišťovny, porovnávače cen nebo platební brány. Do těchto produktů tečou velké peníze z rizikového kapitálu, ale i od bank. Za těmito nápady stojí obvykle malé finančně-technologické firmy - fintechy. Článek si můžete přečíst zde.

( www.hnonline.sk, březen 2017)

Tradiční, či alternativní poskytovatelé půjček?

Alternativní způsoby financování se na Slovensku zabydlují stále více. Jde například o peer to peer půjčky, nebo o operativní leasing. Článek si můžete přečíst zde.

( www.investujeme.sk, leden 2017)

Investiční příležitosti: Investice do půjček přes Žlutý meloun

Investiční portál Invest It In přinesl interview se Žlutým melounem. Přečíst si jej můžete zde.

( www.investitin.com, leden 2017)

I Started a Zlty Melon Test Portfolio

Uvažujete o zhodnocování peněz přes Žlutý meloun? Přečtěte si recenzi, kterou o nás napsali na p2p-banking.com, jednom z nejuznávanějších informačně-analytických portálů o kolektivním půjčování. Recenzi si můžete přečíst zde.

( www.p2p-banking.com, prosinec 2016)

Kupovat byty v Arborii za zaváděcí ceny se opravdu vyplatí


Klientům společnosti Lucron jsou k dispozici různé možnosti financování koupí svého nového bytu. Pro mnohé je jistě zajímavé využít produkt CashFree bydlení, který nabízí společnost Lucron ve spolupráci se společností Žlutý meloun. Více si můžete přečíst zde.

( www.etrend.sk, listopad 2016)

Ekonomové našli recept, jak zachránit důchodců před životem v bídě

Jen za posledních 10 let přibylo na Slovensku více než 100 tisíc důchodců. A jejich následovníci z další generace mohou počítat s velmi nízkými důchody. Rýsuje se však jedno řešení. Článek si můžete přečíst zde.

(www.aktuality.sk, listopad 2016)

Diskuse: Před nedávnem ji nikdo neznal, dnes hýbe celým světem

Jedním z fenomén dnešní doby je sdílená ekonomika. Co to vlastně je a jaké přínosy z ní mohou mít běžní lidé? Sdružení podnikatelů Slovenska v partnerství se Slovak Business Agency a portálem Aktuality.sk připravili diskusi na téma sdílená ekonomika. Za Žlutý meloun se diskuse účastnil Roman Feranec, předseda představenstva naší společnosti.

Záznam z diskuse si můžete prohlédnout zde.

(www.aktuality.sk, říjen 2016)

Česko - Slovenský poskytovatel kolektivních půjček Žlutý meloun jmenoval nového šéfa pro oblast řízení rizik a oznámil partnerství se společností Lucron Development

Česko - Slovenský poskytovatel kolektivních půjček společnost Žlutý meloun jmenovala nového šéfa pro oblast řízení rizik. Michal Milko přišel do společnosti z mBank, kde byl šéfem odboru řízení úvěrové politiky pro slovenský a český trh. Před mBank také zastával několik pozic v oblasti řízení rizik v bankách VUB / Banca Intesa a ČSOB.

Článek uveřejněný na známém portálu Crowdfund Insider si můžete přečíst zde.
( www.crowdfundinsider.com, říjen 2016)

Udržení momenta (The 2nd European Alternative Finance industry report)

Nejnovější studie Cambridgeské univerzity uvádí, že evropský trh online alternativního půjčování a financování vzrostl v roce 2015 na hodnotu € 5.431mld. Toto číslo znamená meziroční nárůst ve výši 92%. Žlutý Meloun se také podílela na této studii. Celý report si můžete stáhnout zde.
( www.jbs.cam.ac.uk, Září 2016)

Banky i nebankovky ovlivní peer to peer půjčky

Institut spoření a investování na Slovensku realizoval rozsáhlý mystery shopping v bankách a nebankovních společnostech. Přečtěte si rozhovor s jeho hlavními realizátory a mimo jiné se také dozvíte proč předpovídají velmi pozitivní budoucnost kolektivnímu půjčování.

( www.etrend.sk, srpen 2016)

Pronajmu, půjčím, opravím. Co je sdílená ekonomika?

Žlutý meloun je nejznámějším slovenskými portálem sdílené ekonomiky, kde si lidé navzájem poskytují kolektivní půjčky peněz. Noviny SME se věnovali tématu sdílené ekonomiky.

( www.sme.sk, červen 2016)

Technologie straší banky. Berou jim byznys

Časopis Trend se věnuje tématu úspěchu finančně-technologických společností společností. Žlutý meloun již od roku 2012 úspěšně nabízí peer-to-peer půjčky na Slovensku a v rámci jedinečného společenského trhu již i v České republice.

( www.etrend.sk, červen 2016)

Nový fenomén: půjčí vám neznámý

Časopis Profit se v aktuálním čísle na čtyřech stranách věnuje tématu kolektivního půjčování a Žlutému melounu. Časopis si můžete koupit v stánku nebo stáhnout jeho elektronickou verzi.

( www.eprofit.sk, květen 2016)

Ve spokojenosti s bankovním sektorem nás předběhlo Nizozemí. Jak konkurují FinTech společnosti bankám?


Finanční portál Finparáda se věnoval trendům v spokojenosti klientů s bankovními a FinTech společnostmi. V článku se zmiňuje i náš Žlutý meloun.

( www.finparada.cz, květen 2016)

Lidé utíkají od nebankoviek, půjčují si navzájem

Namísto banky či nebankovní společnosti si začíná stále více lidí využívat alternativní způsob, jak si půjčit peníze - takzvané kolektivní či peer to peer půjčky.

( www.sme.sk, květen 2016)

Půjčování mezi lidmi roste, tvrdí zprostředkovatelské firmy

Půjčování si mezi lidmi na Slovensku není žádnou novinkou. Kolektivnímu půjčkám se věnoval internetový deník Postoj.

( www.postoj.sk, duben 2016)

Komu bude konkurovat nová P2P půjčková platforma ze Slovenska Žlutý meloun?


Žlutý meloun, první poskytovatel P2P (peer to peer) půjček na Slovensku, rozšířil svoje působení do České republiky.

( www.finparada.cz, duben 2016)

Sdílenou ekonomiku znají tři z deseti Slováků

Podle průzkumu agentury STEM / MARK by kolketívne půjčky rádo využilo 16% respondentů. Tématu sdílené ekonomiky včetně kolektivního půjčování se věnovala agentura TASR.

( www.teraz.sk, duben 2016)

Půjčování mezi lidmi roste

Půjčování si mezi lidmi na Slovensku už není žádnou novinkou. V rámci sdílené ekonomiky existují firmy, které zprostředkovávají takové úvěry. Tématu sdílené ekonomiky včetně kolektivního půjčování se věnovala agentura TASR.

( www.teraz.sk, duben 2016)

Nahradí bankovní domy garážové firmy s mobilními aplikacemi?

Odejdou tradiční bankovní domy, tak jak je známe, brzy v minulosti a nahradí jejich mobilní aplikace, či platební portály? V Silicon Valley převládá názor, že ano. Inovátoři pokládají banky za Kodak 21. století, který v minulosti neustál nástup digitální fotografie a zkrachoval. Ideu nástupu nových poskytovatelů finančních služeb nepodporují jen vizionáři a myšlenkový lídři, stojí za i venture capital v podobě hedgeových fondů.

( www.investujeme.sk, březen 2016)

Žlutý meloun rozšířil svoje působení do České republiky


Žlutý meloun, první a největší poskytovatel kolektivních půjček na Slovensku, rozšířil svoje působení do České republiky. Stal se tak prvním portálem kolektivního půjčování na světě, který umožňuje v rámci jedné platformy investovat do půjček v různých zemích a různých měnách.

( www.finparada.cz, březen 2016)

Nebankovky přiskřípnutím stát. Nyní hledají byznys model

Nebankovním subjektům na Slovensku parlament nedávno sérií tvrdých zákonů výrazně ztížil podnikání. Firmy proto uvažují o omezení svých služeb či změně byznys modelu.

Hospodářské noviny se věnovali tématu budoucnosti nebankovního sektoru. Nenechali při tom ani oblast kolektivního půjčování, která se může po nedávných legislativních změnách na Slovensku ještě více posílit. K danému tématu se pro noviny vyjadřovala i naše společnost.

( www.hnonline.sk, březen 2016)

Výsledky P2P pôžičiek v európskej mozaike

Renomovaný portál Lending Times, který se věnuje hodnocení, analýzám a zpravodajství v oblasti alternativního úvěrování, přinesl článek ohledně kolektivních půjček v regionu střední a východní Evropy. Jelikož Žlutý meloun je jedním z hlavních poskytovatelů kolektivních půjček v tomto regionu, je článek věnován primárně nám. Článek si můžete přečíst zde.
( www.lending-times.com, leden 2016)

Nástup fintechu: Z čoho majú strach najväčší bankári

Antony Jenkins, bývalý generálny riaditeľ banky Barclays, má nočné mory ak sa ho spýtate na víziu budúcnosti veľkých bánk. Ako hovorí: ”Uvidíme masívny tlak, banky sa budú predháňať, aby dokázali zaviesť nové technológie v rovnakom tempe ako ich noví súperi. Bude pre ne čoraz náročnejšie dosahovať výnosy a ziskovosť, tak ako to od nich dnes požadujú ich akcionári.” Článok si môžte prečítať tu.
( www.openiazoch.sk, listopad 2015)

Využite „ekonomiku zdieľania“

Ekonomiku „zdieľania“ v ostatnom období najviac promujú služby ako UBER, Airbnb či Autoshare, ktoré prostredníctvom online platforiem umožňujú jednotlivcom cestovanie, ubytovanie či iné produkty a služby poskytované nie profesionálmi, ale rovesníkmi. Ekonomika „zdieľania“ však nie je len o nich. Nájdeme ju aj vo svete financií, kde sa prejavuje na crowd-fundingových stránkach či na peer-to-peer (kolektívnych) pôžičkách. Článok si môžte prečítať tu.
( www.finweb.hnonline.sk, říjen 2015)

Žltý melón získal významnú kapitálovú investíciu

  

Na investícii do spoločnosti sa podieľali fond JEREMIE Co-Investment Fund, ktorý spravuje spoločnosť Limerock Fund Manager, investičná spoločnosť FTK Invest a pán Hendrik Bremer, dlhoročný partner pre finančné služby pre región strednej a východnej Európy v konzultačných spoločnostiach PwC a Roland Berger. Pán Bremer zároveň vstúpil do manažmentu spoločnosti a posilnil tak jej existujúci tím. Bližšie informácie o tejto pre nás významnej udalosti publikovali i Webnoviny, portál Investujeme.sk, alebo Financeportal.eu.
(webnoviny.sk, investujeme.sk, inanceportal.eu, září 2015)

Žltý melón, First P2P Lender in Slovakia, Raises Series A Funding

Country by country all aspects of finance are moving online. Žltý melón is the first peer to peer lending platform to set up shop in Slovakia and has set it sights on expansion around the region.

Článok uverejnený na známom portáli Crowd Fund Insider si môžete prečítať tu.
( www.crowdfundinsider.com, září 2015)

Slovak P2P Lending Marketplace Zlty Melon is Preparing for Next Growth Phase by Capital Increase

Žltý melón, the first p2p2 lending service in Slovakia, has successfully completed a Series A investment round and raised its capital to strengthen further development and implementation of strategic plans.

Článok o našej významnej investícii a ďalších plánoch uverejnil špecializovaný portál p2p-banking.com. Celý článok si môžete prečítať tu.
( www.p2p-banking.com, září 2015)

Slovakian Peer-to-Peer Platform Secures EC Backed Investment

Žltý Melón has closed a Series A fundraise. The raise was led by the European Commission body JEREMIE. With the money, Žltý Melón plans to cement operations in Eastern Europe. AltFi spoke to Roman Feranec (CEO) and Hendrik Bremer - partner at PwC and Roland Berger - who has joined the management board.

AltFi, najznámejšia analyticko-informačná spoločnosť venujúca sa alternatívnemu financovania vo Veľkej Británii a kontinentálnej Európe, urobila rozhovor s dvoma členmi nášho manažmentu - pánom Ferancom a pánom Bremerom. Článok a výňatky z rozhovoru si môžete prečítať tu.
( www.altfi.com, září 2015)

Úverové Ubery: Koľko uberú bankám?

Ekonomický časopis Trend sa detailne venoval téme Kolektívneho požičiavania a veľký priestor venoval i Žltému melónu. S redaktormi časopisu sa stretli členovia nášho manažmentu - pán Feranec a pán Bremer. Článok si môžte prečítať tlačenom časopise v č. 2015/38, alebo tu.
( www.trend.sk, září 2015)

Crowdfunding - nové príležitosti a regulátorné implikácie

Prestížny časopis BIATEC, ktorý vydáva Národná banka Slovenska, sa komplexnejšie venoval téme Crowdfunding vrátane kolektívneho požičiavania, ktoré je jeho súčasťou. V článku sa spomína i portál Žltý melón. Článok pozitívne opisuje prínos crowdfundingových platforiem pre spoločnosť a zaoberá sa tiež otázkou možných budúcich prístupov finančných regulátorov k tomuto novému finančnému odvetviu. Článok si môžete prečítať tu.
( www.nbs.sk, květen 2015)

Akú šancu majú banky uspieť v konkurencii technologických start upov?

Časopis Trend uverejnil veľmi zaujímavý rozhovor s Robom Heyvaertom, šéfom celosvetovej spoločnosti Capco, ktorá sa venuje strategickému poradenstvu pre finančný sektor. Pán Heyvaert sa v rozhovore detailne venuje výzvam, ktorým banky čelia príchodom nových technologicko-finančných spoločností, vrátane spoločností poskytujúcich kolektívne pôžičky, a tiež tomu ako sa postupne menia preferencie klientov v oblasti finančníctva. Článok si môžete prečítať tu.
( www.trend.sk, srpen 2015)

Peer to peer pôžičky sa udomácňujú v SR aj ČR

Schéma pôžičiek medzi občanmi za asistencie sprostredkovateľskej spoločnosti, ale bez účasti bánk nie je ničím novým. V zahraničí dosahujú takého sprostredkovateľské spoločnosti porovnateľnú úroveň k niektorým bankám. Peer to peer pôžičky sa postupne etablujú na Slovensku i v Čechách, informuje finančný portál investujeme.sk.
( investujeme.sk, únor 2015)

Kolektívne pôžičky v Európe

University of Cambridge a EY vydali pred časom štúdiu o alternatívnom financovaní v Európe. Štúdia vychádza primárne s prieskumu, na ktorom sa zúčastnilo 255 spoločností, vrátane Žltého melóna. Podľa výsledku štúdie vzrástol trh alternatívneho financovania v Európe v roku 2014 z 1,21 mld EUR na 2,96 mld. EUR, teda o 144%. Veľkú väčšinu tohto trhu predstavujú poskytovatelia Kolektívnych pôžičiek. Najväčší súčasný trh alteratívneho financovania predtsatvuje Veľká Británia, kde dosahuje hodnotu 2,3 mld. EUR. Po nej nasleduje Francúzsko (154 mil. EUR), Nemecko (140 mil. EUR), Švédsko (107 mil. EUR), Holandsko (78 mil. EUR) a Španielsko (62 mil. EUR). Štúdia zároveň odhaduje, že v roku 2015 dosiahne veľkosť alterantívneho financovania v Európe hodnotu až 7 mld. EUR. Celú štúdiu si môžte prečítať tu.
( www.jbs.cam.ac.uk, únor 2015)

P2P Lending in Slovakia

Významný portál p2p-banking.com, ktorý sa už dlhé roky venuje Kolektívnemu požičiavaniu vo svete, nás oslovil s požiadavkou o informácie ohľadne Kolektívneho požičiavania na Slovensku. Bolo nám cťou podeliť sa o informácie a naše skúsenosti s čitateľmi tohto celosvetového portálu. Článok ohľadne Kolektívneho požičiavania na Slovensku si môže prečítať tu.
( www.p2p-banking.com, březen 2015)

Až trojnásobne vyššie zhodnotenie peňazí ako ponúkajú bežné termínované vklady – CashFree za 5,9 % p.a.

Žltý melón uzavrel strategickú spoluprácu s významnou developerskou spoločnosťou Cresco Group týkajucu sa nových, atraktívnych finančných riešení pre klientov oboch spoločností. Vznikol tak unikátny produkt CashFree, ktorý pri garantovanej ochrane peňazí, ponúka až trojnásobne vyššie zhodnotenie, ako je bežne ponúkané na termínovaných vkladoch. Viac si môžte prečítať tu.
( www.openiazoch.sk, leden 2015)

Koľko sme zarobili v Žltom melóne na pôžičkách?

Investičný portál ako-investovat.sk pozorne sleduje Žltý melón takmer od svojho vzniku. Prečítajte si o skúsenostiach s investovaním na Žltom melóne, ktorú uverejnil ich redaktor, ktorý je zároveň u nás zaregistrovaný ako investor. Prečítajte si článok tu.
( www.ako-investovat.sk, červen 2014)

Svet rozbieha nový biznis, Slovensko spí

Zdieľanej alebo kolaboratívnej ekonomike predpovedajú ekonómovia veľkú budúcnosť a viaceré ekonomické časopisy ju označujú za najhorúcejší trend roku 2014. Jej podstatou je prenájom tovarov a predaj služieb, ktoré vlastnia alebo poskytujú nie firmy, ale bežní ľudia – spotrebitelia. V prípade peňazí dáva tento spôsob dokopy ľudí, ktorí peniaze majú, s tými, čo ich potrebujú. V praxi tak vzniká pôžička výhodná pre obe strany, oproti obchodovaniu s bankou má dlžník nižšie úroky a veriteľ zasa vyššie.

Slovensku sú služby Zdielanej ekonomiky zatiaľ len v zárodku. Žltý melón je jedna z mála výnimiek. Téme Zdieľanej ekonomiky sa venovali Hospodárske noviny. V príspevku sa spomína i Žltý melón. Článok si môžte prečítať tu.
(www.hnonline.sk, červen 2014)

Začíname si požičiavať od investorov na internete

O peniazochV denníku SME uverejnili článok o Kolektívnych pôžičkách, spomenuli aj Žltý melón.  Článok má štandardnú konštrukciu a malú chybu v číslách, ale oplatí sa prečítať predovšetkým to, ako nás vníma analytik finančných trhu z portálu financnahitparada.sk. Článok si môžte prečítať tu.
(www.sme.sk, duben 2014)

Koniec bánk a nebankoviek? Slováci si čoraz viac požičiavajú cez aukčné servery

Bankám a nebankovým spoločnostiam rastie konkurencia, minimálne čo sa požičiavania peňazí týka. Čoraz viac Slovákov má totižto záujem o kolektívne požičiavanie sprostredkované internetovými aukčnými servermi. Tento trend k nám pritom prišiel zo zahraničia, kde sa rovnako teší rastúcej obľube.” tvrdí Simona Blehová vo svojom článku o Kolektívnych pôžičkách. Ak chcete vedieť viac čo si o nás myslia na aktualne.sk prečítajte si celý článok tu.
(www.aktualne.atlas.sk, duben 2014)

Kolektívne pôžičky sú alternatíva k bankám

V týždenníku v anglickom jazyku, The Slovak Spectator, uverejnili článok venovaný Kolektívnym pôžičkám a Žltému melónu. V článku sú spomenuté všeobecné informácie o Kolektívnych pôžičkách vo svete, niekoľko informácií o Žltom melóne a zopár našich odpovedí na položené otázky. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si celý článok tu.
(www.spectator.sme.sk, březen 2014)

Regulácia v ofsajde

V týždenníku Trend uverejnili nový článok týkajúci sa regulácie a spomenuli aj súčasné postavenie Žltého melóna. V článku p.Kačalka zdôrazňuje už známe skutočnosti o možnostiach našej regulácie a spomína zaujímavý nový trend kolektívneho požičiavania vo svete. Odporúčame prečítať si celý článok, pojednáva tiež o nebankovkách, realitných kanceláriách a poistnom sektore. Článok si môžete prečítať tu.
(www.etrend.sk, únor 2014)

Revolučné zmeny v celosvetovom finančníctve

V spolupráci s webnovinami, spravodajským portálom SITA, sme uverejnili krátky vývoj udalostí vo svete kolektívnych pôžičiek počas roku 2013. Bol to veľmi dynamický rok, plný pozitívnych správ pre všetkých, ktorý sa v tomto novom svete pohybujú. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si celý článok. Článok si môžete prečítať tu.
(www.webnoviny.sk, únor 2014)

Vzniká bankám nová konkurencia – kolektívne pôžičky?

Kolektívne pôžičky sa stávajú serióznou príležitosťou na investície. Finanční poradcovia a sprostredkovatelia by mali mať o tomto podnikaní prehľad, aby mohli priblížiť klientom nové možnosti zhodnocovať prostriedky. V zahraničí požičiavanie peňazí medzi jednotlivcami, ktorých spojí organizovaná pôžičková schéma, už vážne konkuruje bankám. Vznikajú už i podielové fondy špecializujúce sa na takéto investície. Ide o príležitosti s vyšším rizikom a tomu adekvátnym vyšším výnosom. Článok si môžete prečítať tu.
(www.investujeme.sk, leden 2014)

Slovenské banky: Tu máte pár nápadov, ako sa zlepšiť

Časopis Trend uverejnil článok mapujúci trendy a invencie bánk v zahraničí. Okrem iného spomína i prepájanie bánk s poskytovateľmi kolektívnych pôžičiek. V článku sa uvádza príklad z Nemecka. Doplnili by sme, že k veľkému prepájaniu dochádza i v Spojených štátoch, o čom sme už viac krát informovali. Banky umožňujú svojim klientom investovať do kolektívnych pôžičiek, alebo ponúkajú úvery cez túto platformu. Uvidíme kedy tento trend dorazí i na Slovensko :-)
Článok si môžete prečítať i na www.etrend.sk
( www.etrend.sk , říjen 2013)

Zoznamka pre kapitál

V novom čísle časopisu Týždeň bol publikovaný článok o kolektívnom požičiavaní, a aj o nás. Veľmi jasný a konštruktívny text, ktorý sa venuje myšlienke kolektívneho požičiavania a vysvetľuje jeho prednosti. Vyzdvihujeme nie len text, ale aj názov článku. A pritom autor asi ani len netušil, že na Žltom melóne máme aj skutočnú investorskú Zoznamku :).  Prečítajte si článok, oplatí sa. Článok si môžete prečítať tu.

Chcete zarábať ako finančný žralok?

Žltý melón funguje už rok a pred pár dňami zverejnil detailnú analýzu, ktorá ukazuje ako v ňom ľudia zarábajú. Podľa uvedených údajov 76 % všetkých investorov na Žltom melóne zarába v čistom viac ako 10 % p.a. a takmer 28 % ľudí dokonca viac ako 15 % p.a. Viac o tom ako sa darí kolektívnym pôžičkám vo svete a výsledkoch "melónu" sa dozviete v článku na www.openiazoch.sk
( www.openiazoch.sk , říjen 2013)

Medzi Slovákmi narastá záujem o kolektívne požičiavanie

O výsledkoch Žltého melónu za prvých 9 mesiacov pôsobenia na trhu sme informovali médiá v spolupráci so SITA. Celý článok si môžte pozrieť tu.
(webnoviny.sk, březen 2013)

Slovakia discovers P2P loans

The Slovak Spectator objavil Žlty melón. Prečítajte si článok tu.
( spectator.sme.sk , březen 2013)

Skúsenosti s investovaním cez Žltý melón

Napísali o nás ešte jednu recenziu na www.ako-investovat.sk Autor článku je zaregistrovaný ako investor na Žltom melóne a popisuje svoje skúsenosti s investovaním cez nás. Článok je pútavý, ale pozoruhodná je aj diskusia k článku. Ak sa chcete dozvedieť ako sme na tom z uhla pohľadu novinára a investora, prečítajte si článok tu.
( www.ako-investovat.sk, červenec 2013)

Pod lupou: Žltý melón - požičať sa dá aj bez aj bez banky či nebankovky

Renomovaný portál www.investujeme.sk priniesol v sekcii Pod lupou recenziu a bližší pohľad na Žltý melón. Prečítať si ju môžte na www.investujeme.sk
( www.investujeme.sk, červen 2013)

Startupy? Vyhľadáva si nás to samo!

Aj napriek zvučnému názvu rozhovor s našim šéfom je predovšetkým o kolektívnych pôžičkách, spôsobe ako fungujeme a pridaných je aj zopár "osobných" otázok. Prečítajte si článok zo Zisk Manažmentu mesačníka Poradcu Podnikateľa tu.

Google investoval do kolektívnych pôžičiek

Portál O peniazoch priniesol informáciu o vstupe spoločnosti Google do sveta Kolektívnych pôžičiek. V článku sa tiež spomína Žltý melón. Viac sa dozviete na openiazoch.sk
( www.openiazoch.sk , květen 2013)

Kolektívne pôžičky majú na Slovensku za sebou prvý polrok

Na portáli Žltý melón máme za sebou prvý polrok fungovania. Sprostredkovali sme pôžičky v objeme takmer 320-tisíc eur a priemerná úroková sadzba je 13,07 %. Ak sa chcete dozvedieť viac o naších výsledkoch prečítajte si článok na openiazoch.sk
( www.openiazoch.sk , duben 2013)

O Žltom melóne už vedia aj diváci TV JOJ

Televízia JOJ 4.3.2013 odvysielala reportáž o Žltom melóne v Novinách o 17:00. Reportáž je krátka, ale vystihuje najdôležitejšie fakty o našej činnosti. Zahŕňa aj zaujímavý názor finančného experta a jedného z klientov, ktorý si prostredníctvom nášho portálu výhodne požičal. Príspevok si môžete pozrieť na www.joj.sk od 20:50 minúty.
( www.joj.sk, březen 2013)

PÔŽIČKY: Ľudia si začínajú požičiavať medzi sebou

Aj tyzden.sk uverejnil počas víkendu článok o činnosti Žltého melóna. Viac sa dozviete na www.tyzden.sk.
( www.tyzden.sk, březen 2013)

Slováci si požičiavajú najlacnejšie v histórii - cez internet a priamo od ľudí

Na topky.sk sa môžete dočítať napríklad aj o tom, aká je rekordná úroková sadza pôžičky počas februárovej akcie pre žiadateľov o pôžičku, ale aj ďalšie podrobnosti o akcii, ktorú môžete využiť do konca februára.
( www. topky.sk, únor 2013)

Žltý melón na STV2

Na STV 2, v relácií Fokus, sa hovorilo o Žltom melóne. Ak sa chcete dozvedieť viac a nechce sa Vám zdržiavať „lúskaním“ našej stránky, pozrite si prvých 15 minút. Ak Vás zaujímajú aj divácke otázky, tak si pozrite časť od 29. minúty.
( www.stv.sk, únor 2013)

Slováci prepadli mánii kolektívneho požičiavania

Na Akutality.sk je náš článok o februárovej akcii na Žltom melóne: -2% z vydraženého úroku pre aukcie založené vo februári. Okrem toho sa tam dočítate napríklad aj to, koľko ma Žltý melón užívateľov za tri mesiace od svojho založenia.
( www. aktuality.sk, únor 2013)

Recenzia na náš portál

Recenzia na Žltý melón podľa skúseností mystery shoppera Martina Gulku na www.ako-investovat.sk
( www.ako-investovat.sk, leden 2013)

Žltý melón chce v pôžičkách konkurovať bankám

Rozhovor s R. Ferancom o Žltom melóne na www.ako-investovat.sk Rozhovor o tom ako vznikol Žltý melón, o číslach, procese požičiavania a investovania, kolektívnych pôžičkách vo svete a plánoch do budúcnosti.
( www.ako-investovat.sk, leden 2013)

Ľudia môžu na internete požičiavať za vysoké úroky

V denníku Pravda napísali o nás: peniaze.pravda.sk. Článok síce ponúka malé nepresnosti a a nie je práve pochvalný, ale aj také reakcie na našu prácu akceptujeme.
(Pravda, 08.01.2013)

Požičajte si priamo od ľudí

V čase Vianoc ľudia viac ako inokedy riešia problém nedostatku peňazí. Novinkou, ktorá sprístupňuje pôžičky oveľa širšiemu okruhu ľudí, sa vo svete stáva kolektívne požičiavanie. Nie je to len nový svetový hit, ale táto nová forma pôžičiek funguje už aj na Slovensku.
(topky.sk, prosinec 2012.)

Kolektívne požičiavanie zaznamenáva vo svete obrovský úspech

Kolektívne požičiavanie sa stáva celosvetovým trendom. Dôkazom je fakt, že americký poskytovateľ kolektívnych pôžičiek Lending Club, prekonal v posledných dňoch magickú hranicu 1 miliardy dolárov v objeme vytvorených pôžičiek. The Wall Street Journal zároveň predstavil rebríček 50 najlepšie hodnotených začínajúcich firiem, tzv. startupov v USA, kde sa na 4. mieste umiestnil poskytovateľ kolektívnych pôžičiek medzi ľuďmi, spoločnosť Prosper Marketplace Inc.
(openiazoch.zoznam.sk, prosinec 2012.)

Požičiavanie priamo medzi ľuďmi dosahuje rekordné hodnoty

Už aj na Slovensku pôsobí spoločnosť, ktorá ponúka Kolektívne pôžičky. Nedávno vznikol portál Žltý melón (www.zltymelon.sk), ktorý ako prvý začal ponúkať Kolektívne pôžičky na našom trhu.
(plusky.sk, říjen 2012.)

Požičiavanie priamo medzi ľuďmi už aj na Slovensku

Prednedávnom zahájil svoju činnosť prvý portál poskytujúci kolektívne pôžičky na Slovensku - Žltý melón / www.zltymelon.sk.
(topky.sk, říjen 2012)