Jak funguje proces investování

  Vytvořte si účet

Po přihlášení se lépe seznámíte se systémem Žlutého melounu a rozhodněte se, kolik budete investovat. Investovat můžete částky již od 500 CZK.

Registrace Vás k ničemu nezavazuje, je zdarma a smlouvu můžete kdykoliv vypovědět.

  Zvolte si svou investiční strategii

Rozhodněte se, jestli pro Vaše investice využijete jedno z našich automatických investičních portfolií, nebo budete individuálně vybírat investiční příležitosti. Oba přístupy můžete samozřejmě bez problémů kombinovat.

  Začněte investovat

Pokud si zvolíte automatické investování do portfolií, stačí si nadotovať Váš účet o investiční částku a systém bude na základě zadaných pravidel automaticky provádět investiční nabídky o čemž budete informováni na Vašem online účtu, jakož i emailem.

V případě individuálního investování si najděte aukci půjčky, která nejlépe splňuje Vaše investiční kritéria. Najděte si informace o lidech, kteří si chtějí půjčit, o jejich finančním zázemí, výsledku skóringu a na jaký účel si půjčují. V případě zájmu se jich můžete i zeptat na jakoukoliv otázku související s půjčkou. Zvolte si sumu, úrokovou sazbu a umístěte investiční nabídku půjčky.


Aktivní správu investic pro Vás zajišťuje Žlutý meloun

Vaše investice nemusíte aktivně spravovat, my to zařídíme za Vás. Pozorně sledujeme splatnost každé půjčky. Ve chvíli, kdy je dlužník v prodlení splátky, Žlutý meloun jej kontaktuje a provede vše potřebné pro zajištění pravidelného splácení půjčky.

Na Vašem online účtu můžete sledovat, jak se Vaše investice vyvíjí a jak Vám každý měsíc přibývají jednotlivé splátky i s úroky. Získané peníze si můžete kdykoliv převést na Váš bankovní účet, nebo je jednoduše reinvestovat do dalších půjček a nechat je dále vydělávat.