Kolektivní půjčování

Kolektivní půjčky představují významnou inovaci ve světě financí, která transformuje starý způsob bankovnictví. Dělají ho transparentnější, lidštějším a efektivnějším. Banky tradičně získávají peníze od lidí, které draze půjčují dál a získávají pro sebe vysoký zisk. Kolektivní půjčky naopak umožňují rozdělit zisk mezi ty, kteří ho jejich investovanými penězi umožnili - mezi lidi. A nejen to, tím že vynechávají drahé mezičlánky umožňují získat půjčky za mnohem výhodnějších podmínek pro ty, kteří si potřebují půjčit.

VÝHODNĚJŠÍ PRO LIDI

Prostřednictvím kolektivních půjček lidé, kteří mají volné prostředky, půjčují přímo těm lidem, kteří je potřebují. Přímým půjčováním bez zbytečných a drahých prostředníků, získávají žadatelé půjčku za výhodnějších podmínek, než za jakých by ji získali v běžných finančních institucích, a investoři získávají vyšší výnosy z vložených peněz, protože jim zůstane celý zisk.

PŮJČKY

Půjčku získáte za nejlepších podmínek. Neplatíte žádné skryté poplatky a podmínky půjčky zůstávají stejné po celou dobu splácení. Proces žádosti je jednoduchý a nemusíte nikam chodit.

Více o půjčkách a půjčování

INVESTOVÁNÍ

Získáváte vyšší a stabilní výnosy a Vaše investice máte plně pod kontrolou. Investováním nejenže vyděláváte, ale také při tom pomáháte jiným lidem, nikoli finančním institucím.

Více o investicích a investováním


OSVĚDČENÝ MODEL

Ve Velké Británii tvoří kolektivní půjčky už více než 4 % celého trhu s půjčkami a tento podíl nadále rychle roste. Kolektivní půjčky pravidelně využívá i sama britská vláda, aby investicemi podpořila místní ekonomiku. V USA bylo tímto způsobem za poslední rok investováno více než 10 mld. USD a do této hry vstúpili i společnosti Google, BlackRock nebo Santander. Několik poskytovatelů je také obchodováno na burze. Kolektivní půjčky velmi úspěšně fungují ve většině vyspělých zemí a upevňuje svůj podíl na finančním trhu.

Celosvětový objem kolektivních půjček přesáhl
100 mld. $
Čistá výnosnost kolektivních půjček ve světě činí
6% - 10%
Meziroční nárůst    trhu Kolektivních půjček
85 %

Žlutý meloun vznikl v roce 2012 a úspěšně navázal na svoje zahraniční kolegy. I u nás mají lidé možnost vybrat si jiný systém a nenechat ostatní, aby vydělávali na jejich penězích. Pro ty, kteří si chtějí peníze půjčit, nabízí Žlutý meloun možnost férové půjčky, která za pomoc odmění přímo lidi, kteří peníze poskytli, a ne finanční instituce, jak tomu běžně bývá.

O nás a co Žlutý meloun zabezpečuje