Aktuality

22BŘE2018

Banka Monza přidala možnost investovat do kolektivních půjček

Digitální banka Monza rozšířila možnosti zhodnocení peněz pro své klienty. Po novém jim umožní investovat do kolektivních půjček poskytovaných společnostmi Scalable Capital, Wealthsimple a Zopa.

20BŘE2018

BNP Paribas uzavřela partnerství s švédským fintechem Tink

Belgická banka BNP Paribas Fortis uzavřela partnerství s švédským fintechem Tink, které má sloužit k posílení její mobilního bankovnictví.

15BŘE2018

Investice do společností kolektivního půjčování dosáhly v roce 2017 nový rekord

Podle společnosti Fintech Global dosáhly investice do společností kolektivního půjčování v roce 2017 svůj nový rekord.

13BŘE2018

Francouzská fintech společnost Lydia získala investici 13 mil. EUR

Fintech společnost Lydia, která poskytuje služby v oblasti platebního styku, získala ve svém aktuálním investičním kole částku 13 mil. EUR. Mezi investory byly CNP Assurances, Xango, New Alpha AM, Oddo BHF a Groupe Duval.

08BŘE2018

Banka BNP Paribas zřídila investiční fond pro alternativní financování

Evropská banka BNP Paribas zřídila svůj nový fintech fond k investování do startupů v oblastí fintech a alternativního financování.

06BŘE2018

Banka ING koupila společnost kolektivního půjčování Lendico

Banka ING Diba koupila společnost německou společnost kolektivního půjčování Lendico. Koupě byla oznámena antimonopolní úřad a banka ji potvrdila.

01BŘE2018

Goldman chce koupit fintech společnost Clarity

Goldman Sachs Group Inc. připravuje akvizici fintech startupu Clarity Money, která poskytuje služby správy osobních financí. Goldman by měl následně společnost sloučit s Marcusem, její online platformou na poskytování alternativních úvěrů pro obyvatele.